JACEK KRÓLIK

gitara

Jacek Królik

Jacek Królik - gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. Absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite. Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko, Andrzejem Sikorowskim, Adamem Sztabą, Ewą Bem. Od 1997 r. na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Jest współzałożycielem zespołu Brathanki i współautorem największych sukcesów grupy, w której grał do roku 2009. Współpracuje też z krakowskim środowiskiem jazzowym, występując m.in. w zespole Kreszendo. Wraz z legendarnym gitarzystą Ryszardem Sygitowiczem i Mietkiem Jureckim, od wielu lat tworzy zespół Giganci Gitar.

Od roku 2008 Jacek prowadzi swój autorski projekt "Królik", w skład którego wchodzą wybitni krakowscy artyści młodszego pokolenia. Jest autorem muzyki do komedii Juliusza Machulskiego "Ile waży Koń Trojański". Jest współtwórcą gitarowego projektu Rock Loves Chopin II, w którym grają wybitni polscy instrumentaliści Marek Raduli, Damian Kurasz i Ryszard Sygitowicz. Od roku 2015 gra w supergrupie Wieko. W swoim dorobku artysta posiada około sto czterdzieści nagranych płyt. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w pebiscytach branżowych pism muzycznych.

Foto: Jarosław Blaminksy

Więcej o wykładowcy na:

www.jacekkrolik.com

Video:

Zarys programowy zajęć:

Wszystko co nowoczesny gitarzysta, chciałby wiedzieć o dobrym graniu na gitarze , ale boi się zapytać.

Frazowanie. Kuracje przyspieszające, zwalniające. Skuteczność. Budowanie solówek. Nowinki, ale i szacunek do tradycji. Intrygujące techniki gitarowe. Ustępowanie starszym . Wszechstronność gitarowa.

Ekologia. Podstawowe i czarodziejskie skale gitarowe. Ochrona lasów w Amazonii. Podstawy harmonii. Ochrona wielorybów. Kostkowanie wszelakie. Dobry gust. Podciąganie i vibrato. Pokonywanie przeszkód. Niezbędne podstawy. Rozgrzewki i chłodniki. Szarmanckość. Zagraniczne akordy.

Spory wpływ na rozkład zajęć i ich zawartość merytoryczną ma poziom, a przede wszystkim oczekiwania grupy.

W sytuacji ekstremalnej (zmuszającej do czasowego opuszczenia zajęć) Jacek Królik zobowiązuje się do znalezienia GODNEGO, wybranego przez siebie zastępcy. Podkreślić należy, że w żadnym wypadku nie ucierpi na tym założony program nauczania.