MAREK NAPIÓRKOWSKI

gitara

Marek Napiorkowski

Nagrał ponad 140 płyt z różnymi wykonawcami! Grał i nagrywał m.in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Ivanem Linsem ,Dhaferem Youssefem, Angelique Kidjo, Gregoirem Maretem, Adamem Holzmanem, Sugarem Blue, Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Hadrien Feraud ,Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem ,Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz, Klausem Doldingerem (Passport), Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim...

Nagrał 4 solowe płyty: "Nap"(2005) z udziałem min. Anny Marii Jopek ,Leszka Możdżera i Henryka Miśkiewicza. "Wolno"(2007),która uzyskała status złotej płyty a zagrali na niej min. Gregoire Maret ,Michał Miśkiewicz i Robert Majewski . "KonKubiNap"(2011),nagrana na żywo płyta w trio wraz z Robertem Kubiszynem i Cezary Konradem. "UP!" (2013) ,zrealizowana z niemal orkiestrowym rozmachem produkcja z udziałem Clarence'a Penna,Adama Pierończyka ,Krzysztofa Herdzina, Henryka Miśkiewicza ,Roberta Kubiszyna i nonetu muzyków symfonicznych.

5 razy był nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk.

Głosami czytelników pisma "Jazz Forum" został wybrany jazzowym gitarzystą roku 2012 i 2013.

Był współliderem elekrycznej grupy Funky Groove ,która dwukrotnie została uznana Elekrycznym Zespołem Roku w ankiecie pisma "Jazz Forum".

Koncertował min. w Japonii ,USA ,Meksyku ,Brazylii ,Kanadzie ,Indonezji ,Chinach ,Rosji i większości krajów Europy.

Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z własnymi projektami, Anną Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem i Dorotą Miśkiewicz.

Zarys programowy zajęć:

Zapraszam adeptów gitarowej sztuki na spotkania ze mną podczas warsztatów w ramach BnB. Jako że od wielu lat biorę udział w takich przedsięwzięciach ,to wiem że dopiero po zagraniu paru dzwięków i zamienieniu kilku słów okaże się nad czym chcemy pracować. Zajmuję się graniem różnych gatunków muzycznych i chętnie posłużę radą w wielu zagadnieniach,jednakże kluczem do mojej koncepcji jest uczenie grania rzetelnego,świadomego bez względu na style.

Frazowanie,artykulacja,harmonia,skale,brzmienie- to zagadnienia,które można zgłębiać przy użyciu książek,materiałów szkoleniowych czy internetu.

Uważam że najważniejszy jest jednak bezpośredni kontakt, wspólne granie i nabieranie podprogowych,intuicyjnych nawyków.Lubię muzykę ,w której jest feeling i emocje - tak staram się grać i uczyć.