MAGDA PISKORCZYK

autorski projekt zajęć - Magda Piskorczyk Masterclass

OPIS ZAJĘĆ (klik, klik :D )

Magda Piskorczyk

Magda Piskorczyk to wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, "czarnym" głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. na Tajwanie, w Niemczech, Skandynawii, na Węgrzech, we Francji oraz Anglii.

Prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu m.in. w ramach Bluesa nad Bobrem. Efektem warsztatów w warszawskim OKO jest wydana w 2012 roku płyta "Magda PiskorczykMasterclass".

Autorka akustycznego albumu koncertowego "Magda Live", nominowanego do nagrody Fryderyk 2009, płyty studyjnej "Blues Travelling" nagranej z udziałem Michała Urbaniaka oraz albumu "Live at Satyrblues" prezentującego koncert ze szwedzkim gitarzystą i wokalistą Slidin' Slimem.

Jesienią 2011 roku wydała aż dwie nowe płyty (obie nominowane do nagrody Fryderyk 2012): studyjny album "Mahalia" upamiętniający 100 rocznicę urodzin królowej muzyki gospel Mahalii Jackson oraz podwójny album "Afro Groove" prezentujący zapis koncertu nagranego z wirtuozem harmonijki z Memphis Billy Gibsonem. To wydawnictwo to zaproszenie do muzycznej podróży poprzez świat bliskich Magdzie tradycji, kultur i dźwięków – bardzo osobiste połączenie muzyki o korzeniach afro-amerykańskich (soul, blues, jazz, funk) z rytmami i melodiami etnicznymi, zwłaszcza zachodnio-afrykańskimi.

Magda Piskorczyk jest dwukrotną półfinalistką międzynarodowego konkursu IBC w Memphis.

Siedmiokrotnie wybierana Wokalistką Roku (2003,2004,2006,2009,2011,2012,2013) przez czytelników kwartalnika "Twój Blues". Nazwana we Francji "la voix noire et au costume blanc" (czarny głos w białym kostiumie).

Muzyka Magdy... Miłość do rytmu, emocje, żywiołowość, radość i poczucie humoru przeplatają się z powagą i głęboką refleksją, a wszystko to przenika i spaja muzyczna wrażliwość oraz osobowość artystki. Niekonwencjonalne wykorzystanie głosu, gitar, perkusjonaliów oraz innych instrumentów nadaje tej muzyce pięknych barw. Wspólne śpiewanie, klaskanie czy pstrykanie to nieodłączne elementy występów Magdy.

Wielką miłością Magda darzy tradycyjne pieśni gospel. Śpiewała je już wielokrotnie w Polsce, we Francji, w Szwecji, w Niemczech i na Węgrzech. W 2008 roku dała szereg koncertów z zespołem w Liverpoolu w ramach festiwalu City Sings Gospel, także w trakcie Festiwalu Hope Street oraz specjalnego koncertu finałowego w Metropolitan Cathedral, transmitowanego przez BBC.

Foto: Irek Graff

Więcej o wykładowcy na:

www.magdapiskorczyk.net

Video:

Zarys programowy zajęć:

KOGO MOGĄ ZAINTERESOWAĆ MOJE ZAJĘCIA?

Zapraszam wokalistów, gitarzystów, perkusistów, basistów, perkusjonalistów i instrumentalistów każdego rodzaju, którzy mają pewne doświadczenie muzyczne (np. zagrają solówkę, mają podstawy techniczne, potrafią przygotować utwór ze słuchu), być może myślą o stworzeniu własnego zespołu, chcą nauczyć się grać z innymi ludźmi, aranżować, nauczyć się jak prowadzić zespół, próby etc.

ZANIM JEDNAK KTOŚ NA WSTĘPIE CHCE ZREZYGNOWAĆ, BO NP. SIĘ BOI, PROPONUJĘ NAJPIERW SKONTAKTOWAĆ SIĘ BEZPOŚREDNIO ZE MNĄ

STYLE muzyczne, o które zahaczyć możemy

Mile widziane są wszystkie style muzyczne, z naciskiem na stylistykę, która obejmuje muzykę o czarnych korzeniach w szerokim jej aspekcie blues (w tym także afro, etno ...), jazz, soul, funk, rock, którego bez bluesa nie uświadczylibyśmy.

WYMAGANIA z mojej strony

CEL WARSZTATÓW to m.in.

PLAYLISTA koncertowa

Obejmować będzie utwory, które wybiorą uczestnicy warsztatów w konsultacji ze mną. Jednym z celów jest zbudowanie takiego repertuaru, w którym uczestnicy będą czuli się komfortowo i który pozwoli na jak najszersze wykorzystanie potencjału każdego z muzyków, zarówno w zakresie umiejętności technicznych, aranżacyjnych, jak i przede wszystkim własnej ekspresji poprzez instrument. W czasie doboru playlisty nastąpi wspólna selekcja utworów, już na pierwszym spotkaniu tj. 5.08.2014

DOBÓR PLAYLISTY

Ze względu na specyfikę moich zajęć dobór utworów odbywać się będzie drogą emailową jeszcze przed pierwszym spotkaniem na zajęciach w trakcie trwania warsztatów Blues nad Bobrem. W TYM CELU POTRZEBNY JEST BEZPOŚREDNI, JAK NAJSZYBSZ, KONTAKT ZE MNĄ. Do PLAYLISTY WARSZTATOWICZÓW dojdą jeszcze kompozycje, które zaproponuję po zapoznaniu się m.in. z możliwościami czy osobowością biorących udział w spotkaniach.