ROMAN PUCHOWSKI

gitara fingerpicking, slide, vocal, komponowanie

Roman Puchowski

Muzyk, kompozytor, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide. Wszechstronna muzyczna osobowość, harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność. Twórca i lider alternatywnej formacji Von Zeit. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. O jego występach recenzenci piszą: "Mistrz przemówił!", "Kosmos, zjawisko, geniusz", "Puchowski to potęga!".

Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym "Mistrzowie gitary", prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von Zeit "Ocieramy się" został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008.

Romek Puchowski współpracuje m.in. Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, berlińskim perkusistą Michaelem Maass, z harmonijkarzem Keithem Dunnem z Bostonu, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą.

Płyta Romek Puchowski "FREE" ukazała się w marcu 2013 roku. Album zebrał świetne recenzje. Piosenka "Jurata" trafiła na Listę Przebojów Trójki. Utwór "Big Bad Brother" znalazł się w półfinale światowego konkursu International Songwriting Competition w USA, w jury którego zasiada m.in. Tom Waits.

W styczniu 2015 koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street. Odbył fascynującą podróż przez Deltę Mississippi, śladami takich mistrzów jak Son House, Charley Patton, Robert Johnson, podczas której m.in. zbierał inspiracje i komponował. Owocem tego przedsięwzięcia jest kilkanaście autorskich pieśni, które znajdą się na najnowszym albumie Romka Puchowskiego.

Atmosferę tamtych stron & klimat Delty przywołuje na swoich koncertach.

Foto: Jakub Bednarek

Więcej o wykładowcy na:

www.puchowski.com

www.facebook.com/romekpuchowski

Audio & video:
www.soundcloud.com/romek-puchowski
www.youtube.com/romekpuchowski

FRAGMENTY RECENZJI:

"Big Bad Brother" to surowy i szorstki blues wykonany przez Puchowskiego tylko w towarzystwie Grzegorza Grzyba na perkusji. (…) Trochę przypomina to The White Stripes, ale jest jeszcze bardziej surowo i szorstko. (…) muzyka zawarta na krążku doskonale pokazuje go dokładnie takiego, jakiego znamy z występów scenicznych, czyli artystę z otwartą głową, śmiało sięgającego po różne stylistyki, odważnego, czasem prowokującego."
Robert Trusiak, "Magazyn Gitarzysta" (fragment recenzji płyty "FREE")

"Zapamiętajcie tę nazwę: Von Zeit. Pełne ognia utwory zespołu to nasz muzyczny typ na lato".
Katarzyna Zalewska, "Newsweek"

"Mistrz przemówił! Tak powinno się skwitować to wyjątkowe na naszym rynku wydawnictwo. [Romek Puchowski, "Simply"] (...) Powstał owoc bluesowy, który powala oryginalnością i świeżością…".
Wiesław A. Chmielewski, "Twój Blues" (rec. Płyty "Simply" 2006)

"Jedno jest pewne – Romek Puchowski nigdy nie gra dwa razy tak samo, jego projekty wciąż rozkwitają i ewoluują".
ingeborg, www.radioderf.info

"Romek Puchowski – bluesman, który nie boi się eksperymentować i bawić dźwiękami. (…) Znaki rozpoznawcze: łysina, gitara DOBRO, inteligentne teksty, freestyle".
Bartek Borowicz

"Wspaniała motoryka gitarowych partii, operowanie dynamiką, stylowy wokal oraz ogromny ładunek energii, którego nie powstydziłaby się żadna blues-rockowa formacja – Puchowski to potęga!".
Rafał Białek, "Twój Blues" (rec. Koncertu na festiwalu Satyrblues 2007 w Tarnobrzegu)

Roman Puchowski

DYSKOGRAFIA:

Zarys programowy zajęć:

Gitara fingerpicking, slide, vocal, komponowanie & szeroko rozumiana umiejętność posługiwania się językiem SZTUKI

Cele warsztatów

W warsztatach mogą brać również udział gitarzyści elektryczni, wokaliści oraz wszyscy muzycy poszukujący.

Warsztaty obejmują:

Gitara fingerpicking

Vocal

Komponowanie

Gra zespołowa