ALEKSANDRA SOZAŃSKA-KUT

wokal, konsultacja logopedyczna

Ola Sozańska-Kut

Wokalistka, pedagog, logopeda, rehabilitant głosu, terapeuta mowy. Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu – wydział wokalno-aktorski oraz logopedii w Dolnośląskiej Szkole Wyższej Edukacji. Ukończyła ponadto kurs: I i II st. Kinezjologii Edukacyjnej, wiele szkoleń z zakresu emisji i terapii głosu.

Od 1998 jest wykładowcą klasy wokalnej na warsztatach Ogólnopolskiego Festiwalu "Blues nad Bobrem", jednej z największych tego typu imprez w Polsce. Poza zajęciami warsztatowymi zajmuje się m. in. organizacją mszy św. w oprawie bluesowej, którą wykonują chętni warsztatowicze wspólnie z wykładowcami, prowadzi także zajęcia logopedyczne dla uczestników warsztatów. Prowadzi także wiele innych autorskich warsztatów wokalnych na terenie całego kraju.

W 2007 r. rozpoczęła współpracę z Powiatowym Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu, w którym zajmuje się prowadzeniem szkoleń z emisji i rehabilitacji głosu dla osób zawodowo posługujących się głosem

Od początku roku 2010 prowadzi własną, autorską pracownię wokalno-logopedyczną najpierw w Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnym "Provita" w Bolesławcu, aktualnie we własnym gabinecie, w Bolesławcu, a od dwóch lat także w Zgorzelcu. Również w 2010 roku nawiązała współpracę z Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu k/ Poznania.

Od 2013 r. współpracuje z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym "Metis" w Katowicach, prowadząc konferencję i warsztaty z emisji głosu dla logopedów.

W 1996 roku w studiu Polskiego Radia w Opolu, nagrała własną, jedyną jak dotąd, solową płytę – "Polskie kolędy i pastorałki"

W 2013 roku wspólnie z dwoma gitarzystami: Mirosławem Kucem i Sławomirem Zimniakiem założyła grupę "Tres", z którą realizuje projekt: "Tres – jazz, blues, gospel, bossa nova – czyli co nam w duszy gra". Efektem wspólnej działalności są koncerty oraz przygotowywany aktualnie spektakl teatralny. http://www.azartsat.pl/programy/reportaze/tres

Dyskografia:

Płyta solowa – "Polskie kolędy i pastorałki" (Opole, 1996)

Zdjęcie pochodzi z archiwum wykładowcy.

Więcej o wykładowcy na:

www.studioglosu.pl

Video:

Zarys programowy zajęć:

Prowadząc zajęcia wokalne nigdy nie staram się zmienić nikomu głosu! Moja praca polega na wydobyciu z danego głosu tego, co w nim najlepsze – czyli właśnie barwy, tembru głosu, czasami naturalnej chrypki - a ukryciu jego niedoskonałości. Istotne jest nauczenie się zdrowego sposobu śpiewania, takiego, który pozwoli nam korzystać z własnego głosu przez długie lata. Zajęcia prowadzę grupowo i indywidualnie.

Warsztaty obejmują:

Ponadto wspólnie przygotowujemy utwory grupowe oraz solowe. Podczas wszystkich zajęć obserwujemy i słuchamy siebie nawzajem, co jest również znakomitą formą pracy.

Biorąc pod uwagę różnorodność zainteresowań muzycznych warsztatowiczów – zajęcia nie ograniczają się tylko do pracy nad utworami typowo związanymi z bluesem. Każdy może pracować na stylem, który jest mu bliski – chodzi o to, by jak najlepiej i najowocniej spędzić czas na warsztatach, jak najwięcej pośpiewać podczas jam session, nauczyć się korzystać z pełnych możliwości własnego głosu.

Kolejną propozycją są prowadzone przeze mnie zajęcia logopedyczne, które znakomicie usprawniają możliwości głosu. Dotyczy to przede wszystkim osób, które mają niedoskonałości artykulacyjne, ale także tych, którzy chcą po prostu poprawić swoją wymowę. Są one kierowane do wszystkich uczestników warsztatów Blues nad Bobrem – nie tylko do wokalistów!!!

Opinie o prowadzonych przeze mnie warsztatach

http://warsztatywokalne.blox.pl/strony/opinie.html

http://warsztatywokalne.blox.pl/strony/oglosie.html

https://www.facebook.com/ProudVoicesWW

Koncerty i nagrania:

http://www.azartsat.pl/programy/reportaze/tres

http://www.azartsat.pl/wiadomosci/tres-wejscie

https://www.youtube.com/watch?v=1znynuzN59Y

https://www.youtube.com/watch?v=UTpxUkakl74